4 prínosy šupky z vodného melóna na vaše sexuálne zdravie

4 prínosy šupky z vodného melóna na vaše sexuálne zdravie

Vodný melón je jedným z najvhodnejšie pomenovaných druhov ovocia. Veď sám je zložený až z 98 percent vody. Obsahuje tiež zdravé množstvo vitamínu A a C, draslíka, horčíka a ďalších dôležitých živín.

Najobľúbenejšou časťou melónu je jeho červená dužina, lenže podobne ako jeho sesternica uhorka, celý kus tohto ovocia je jedlý. Hovoríme teda aj o zelených zvyškoch, ktoré zvyčajne skončia v koši.

Šupka, ktorá je zeleným obalom udržiavajúcim všetko to šťavnaté a chutné v bezpečí, je v skutočnosti celkom jedlá. Uvedieme vám niekoľko dôvodov, prečo by ste ju nemali vyhadzovať.

Zvýši vašu výkonnosť v posteli a vaše libido

Nie, nehovoríme, že šupka z melónu je prírodná Viagra. Ale niektoré výskumy dokazujú, že môže pomôcť ľuďom s miernou až stredne silnou erektilnou dysfunkciou. Jej schopnosť naštartovať libido pochádza z aminokyseliny citrulínu, ktorý je v šupke koncentrovaný.

Jedna štúdia potvrdila, že užívanie doplnkov s obsahom L-citrulínu môže zlepšiť erekciu bez mnohých potenciálnych vedľajších účinkov spájaných s Viagrou.

Skúste pokropiť šupku z melónu citrónovou šťavou a pridajte aj trošku prášku z chilli. Obe tieto prísady sú veľmi dobré pre vaše srdce a tiež váš, ehm, nástroj lásky.

Môže povzbudiť vaše cvičenie

Okrem zlepšenia výkonnosti v posteli môže citrulín zlepšiť aj váš športový výkon. Avšak väčšina dôkazov je zatiaľ neoficiálnych.

Ak sa chcete naštartovať prírodnou cestou, vyskúšajte nakladané šupky z melónu. Je to starý recept používaný v južných štátoch USA.

Môže znížiť váš krvný tlak

Ak vám lekár odporučil znížiť krvný tlak, potom skúste jesť šupku z melóna. Niektoré výskumy ukázali, že výťažky z obsahu vodného melóna sú schopné pomôcť kontrolovať krvný tlak u ľudí trpiacich obezitou. Vodný melón je tiež potenciálnym diuretikom, ktorý je často predpisovaný ľuďom s vysokým krvným tlakom. Skúste si zamraziť celé plátky melónu, ktoré môžu byť osviežujúcou pochúťkou v letný deň.

Môže pomôcť vašej prostate

Vodný melón je skvelý zdroj lykopénu, ktorý je antioxidantom so schopnosťou odvrátiť rakovinu prostaty.

Je potrebné ešte vykonať ďalší výskum na zistenie konkrétneho vzťahu medzi lykopénom a prevenciou rakoviny, ale predbežné štúdie sú sľubné. Lykopén sa nachádza aj v šupke z rajčín, takže ich vyskúšajte tiež. Viac o poruchách prostaty sa dozviete tu.

Diuretické vlastnosti vodných melónov môžu takisto pomôcť udržať močový trakt v dobrom zdravotnom stave.

You Might Also Like